Bizi takip edin

İNTERMODAL TAŞIMACILIK

“Optimum süre maksimum çevrecilik...”

Intermodal Taşımacılık, aynı taşıma aracı veya kabı ile iki veya daha fazla taşımacılık modu kullanılarak yapılan ve mod değişimlerinde araç veya kap içindeki yüklerin herhangi bir elleçlemeye tâbi tutulmadığı taşıma şeklidir.

Mars Logistics olarak Intermodal taşımacılık hizmetimizde müşterilerimize katma değer yaratacak ve maliyetleri azaltacak çeşitli ulaşım türlerini kullanarak kapıdan kapıya ulaşım hizmeti sunuyoruz.

"Optimum süre, maksimum çevrecilik” sloganı ile yola çıktığımız Intermodal Taşımacılık’ta zamanında teslim, düşük maliyet avantajlı, verimli ve çevre dostu lojistik gerçekleştiriyoruz.

Karbon emisyonlarında azalma sağlayarak yılda 13 milyar gram karbondioksit salınımının önüne geçiyoruz.

Intermodal taşımacılık hizmetimiz ile müşterilerimize düzenli taşıma, düzenli yükleme; düzenli boşaltma imkânları ve sabit fiyat avantajları da birlikte ayrıca diğer taşıma sistemlerine göre olumsuz hava koşullarından çok daha az etkilenme sebebiyle tam zamanında, tüm vagonların aynı lokasyonda bulunması sebebiyle kontrol ve takip kolaylığı avantajlarını da sağlıyoruz.

Intermodal Taşımacılık Nasıl Gerçekleşiyor?

Trieste ile Bettembourg arasında trenler ile haftada altı sefer gidiş - dönüş gerçekleştiriyoruz. Bu seferlerde Türkiye’deki çeşitli bölgelerden alınan yükler karayolu ile İstanbul, İzmir ve Mersin limanlarına taşınıyor.  Çekiciden ayrılan treyler RO-RO ile Trieste’ye ulaştırılıyor. Treyler, Trieste’de Reach Steaker ile vagonlara bindiriliyor ve Lüksemburg’a kadar demiryolu ile taşınıyor. Bettembourg Multimodal terminalinde tekrar çekicilere bağlanan treyler, Lüksemburg, Belçika, Hollanda, İngiltere, Fransa ve Almanya’daki çeşitli varış yerlerine doğru karayolu üzerinden yola çıkıyor.
 

Halkalı-Duisburg 96 saat!

Yeni Halkalı-Duisburg Intermodal hattında ise Türkiye’deki çeşitli noktalardan alınan malların yüklendiği konteynerler, Halkalı-Duisburg arasında tren seferleri ile taşınıyor. Konteynerler, Halkalı Terminaline ulaştıktan sonra gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından trenle yola devam ediyor ve Kapıkule gümrüğünü geçtikten sonra, sırasıyla Bulgaristan, Sırbistan, Macaristan, Avusturya rotasını izleyerek Almanya Duisburg’a ulaşıyor. Bu noktadan sonra konteynerler karayolu ile çeşitli varış noktalarına teslim ediliyor. 

 

“CO2 EMİSYONU HESAPLAMA METODU” için tıklayınız.

© 2015 MARSLOGISTICS