Bizi takip edin

SPONSORLUKLARIMIZ

AKILLI TIR AKILLI ÇOCUKLAR

30.04.2018

Lojistik sektörünün öncü firması olan Mars Logistics, her Mayıs ayının ilk haftası kabul gören Trafik Haftası’nda hayata geçirdiği ve bu yıl ikincisi düzenlenen  “Akıllı Tır Akıllı Çocuklar” projesi ile Sakarya’da yaklaşık bin çocuğa temel trafik eğitimi verdi.

Mars Logistics; trafik işaretleri, trafikle ilgili proje ve ekipmanların yer aldığı tırıyla Trafik Haftası boyunca Sakarya’nın ilçe ve köylerindeki 8 okulu ziyaret etti.  İlköğretim çağındaki çocukların trafik bilinç seviyelerinin artırılmasının hedeflendiği projeyle, dört gün boyunca yaklaşık 1.000 çocuğa ulaşıldı. 

Sakarya İl Mili Eğitim Müdürlüğü desteğiyle yürütülen proje kapsamında Mars Logistics’in gönüllü çalışan ekibi Sakaryalı öğrenciler ile tır içinde temel trafik bilgilendirme çalışmaları gerçekleştirdi. Öğrenciler, eğitici ve keyifli bir eğitim süreciyle trafik haftası ve trafik kurallarının önemi konusunda bilgilendirildi.

Akıllı Tır’da sanal gerçeklik gözlükleriyle video izleyerek, trafik kurallarını deneyimleyebilme fırsatı elde eden öğrenciler, tabletler üzerinden trafikle ilgili oyunlar oynadılar. Sticker uygulamasıyla da trafikle ilgili bilgilerini pekiştirdiler.

 

© MARSLOGISTICS